Za Horami-Archiv-Dětský den08

Dětský den v Orlickém Záhoří

      Dne 31.května 2008 se v Orlickém Záhoří uskutečnil DĚTSKÝ DEN, který pořádalo OS Za horami ve spolupráci se ZŠ a MŠ v Orlickém Záhoří a SDH Orlické Záhoří.

Zahájení a uvítání dětí proběhlo za školou na školní zahradě, kde se děti zapsaly na kartičky, které měly v průběhu programu zaplnit čtyřmi razítky. U školy byly rozmístěny keramické kachle pohádkových bytostí,které si děti losovali v košíku.  Následně plnily úkoly: např.  „ŽABÍMU PRINCI“  nosily vodu pouze v dlaních, „U VELIKÉ ŘEPY“  rozpoznávaly semínka  rostlinek,

„U DRAKA“ zase sbíraly žhavé kopřivy, aby jim drak nesnědl princeznu, „U ČERVENÉ KARKULKY“   z písku připravily bábovku pro babičku, „U PYŠNÉ PRINCEZNY“ zalévaly vybrané druhy rostlin, „U     PEJSKA  A  KOČIČKY „  sháněly pro jejich panenku hračky v písku, „U KRTEČKA „ ryly kousek záhonku, aby krtkovi donesly pár žížal k obživě.

      Po  zvládnutí těchto úkolů je čekal na silnici připravený poník Šmoula, aby děti převezl na hřiště, za odvahu děti  obdržely další razítko. Pokračovalo se ve střelbě ze vzduchovky  a   zkoušce požárního útoku, který  připravily pro děti hasiči – SDH  z Orlického Záhoří.

      Při těchto  úkolech  děti byly odměněny dobrotami, cenami a bohatým občerstvením, které pro ně připravili sponzoři:

Jan Kolowrat Krakowský, Lesy Janeček, OBEC Orlické Záhoří, SDH Orlické Záhoří,

Penzion Černá Voda, Bedřichovka spol.s.r.o., Konzum Orlické Záhoří, Lesy ČR,  Hotel KUNŠTÁT, Arkmatex spol.s.r.o., Žanda Shop,  ZŠ a MŠ Orlické Záhoří,  Penzion u Cvrčků, 

EKOLIFE družstvo Orlické Záhoří,  manželé Kovářovi, OS Jezdecký klub Orlické Záhoří stáje EKOLIFE a další.

      Děkujeme všem, kteří s přípravou této akce pomohli a přišli se s námi pobavit.

Za OS Za horami  - Jana Matyášová