Za Horami-Archiv-Slet07

Slet draků v Orlickém Záhoří a  ostatní aktivity tohoto víkendu

     V jednom z mála slunných, ale zároveň větrných podzimních odpolední proběhl 19.10.2007 „Slet draků v Orlickém Záhoří“. Akce, kterou občanské sdružení Za horami   připravilo na víkend pro děti z Orlického Záhoří na hřišti. Děti obdržely k zaregistrování letecké průkazy, které pak vyměnily za odměny ze soutěží. O co se soutěžilo? Třeba o nejrychlejšího draka ve vzduchu, o draka líného, dále o co nejvíce draků ve vzduchu najednou, o vyprošťování draků z překážek způsobených letem, o výpomoc při létání s drakem, o nejmladšího účastníka ovládajícího draka , o draka koupeného, doma vylepšeného či vyrobeného.Za hojné účasti dětí a jejich rodičů, vzlétlo k obloze 14 draků.

     Děkujeme všem rodičům, dětem a sponzorům, ZŠ a MŠ Orlické Záhoří, kteří tuto akci podpořili účastí, pomocí a teplým čajem s občerstvením.

     A dále pro sobotní odpoledne 20.10.2007 jsme připravili malý zájezd do Letohradu na představení Michala Nesvadby „MICHALOVI MAZLÍČCI“. Mile nás překvapila účast rodičů s dětmi, která čítala přes 20 objednaných vstupenek. Michalovo představení opět nezklamalo. Hravost, dobrá nálada a vtipné nápady zvedalo ze sedadel spousty dětí, a to i našich z Orlického Záhoří.. Děkujeme rodičům za jejich účast, ale i za dopravní výpomoc, kterou zajistili pro ostatní.

     A co dětem z Orlického Záhoří nabízíme každý čtvrtek ve školním roce ?

     Keramický kroužek za  podpory Obce Orlické Záhoří, který již bezmála čtyři roky pravidelně navštěvuje minimálně 8 dětí z naší malé vesničky  za hřebeny  Orlických hor.

     Za OS Za horami – J. Matyášová

Vyšlo 24.10.2007 v RYCHNOVSKÉM DENÍKU / rubrika ČTENÁŘ - REPORTÉR